Kadıköy’de Kiralık Daire Bulma Rehberi

Kadıköy Kiralık Daire Rehberi

Anadolu Yakası’nın gözde ilçelerinden biri olan Kadıköy; eğlenceli  gece hayatı, ulaşım çeşitliliği, iş imkanı ve eğitim olanaklarıyla bu konumunu korumaya devam ediyor. Farklı bütçelere hitap ediyor oluşuyla da kiralık daire bulma açısından da zengin seçenekler sunuyor.

kadıköy-kiralık

Kadıköy’de Ev Kiralamanın Avantajları

İstediğiniz her şeyi bulabileceğiniz bir ilçe olan Kadıköy; konserler, tiyatro, opera, edebiyat, müzik, resim, seminerler, konferanslar, paneller ve sanatın her alanıyla ilgili birçok seçenek elinizin altında bulunuyor. Her köşe başında Türk sanatının en büyük isimlerinin geçmişten gelen izlerini takip eden yeni nesillerin, çok çeşitli bir şekilde sanatın her dalıyla uğraştığına şahit olabilirsiniz.

Ayrıca, İstanbul’un en eski merkezlerinden biri olan Kadıköy’den istediğiniz bir yere gitmek için birçok alternatifi bir arada bulabilirsiniz. Anadolu yakası ile Avrupa yakasının birbiriyle ulaşımının da sağlandığı önemli merkezlerden biri olarak en hızlı gelişenlerinden bir bölge olduğunu söyleyebiliriz. Otobüsten tramvaya, metrobüsten vapura kadar geniş ulaşım aracı ağıyla Kadıköy, zamanınızı harcayan değil size zaman kazandıran bir ilçedir.

Kadıköy’ün Semtleri

Kadıköy’de daire kiralamak istiyorsanız, öncelikle ulaşım seçeneklerini gözden geçirmelisiniz. Vapur, metrobüs, otobüs, marmaray ve metro gibi birçok ulaşım seçeneğine sahip olan Kadıköy bu seçiminizi zorlaştırabilir. Daha sonra yaşam tarzınıza uygunluğuna ve günlük faaliyetlerinize devam ettiğiniz semtlere olan yakınlığına göre bir liste oluşturabilirsiniz.

Moda Kiralık Daire Fiyatları

moda-kiralık

Moda; sahile, merkeze olan yakınlığı ve sosyal yaşam tarzına uygunluğuyla kiraların ortalamanın üstünde tutulduğu bir semttir. Kira fiyatları, sahilden iç kesimlere doğru değişmekte ve bina yapıları genellikle eskidir.

Moda Daire Fiyatları Kiralık/TL
1+0/1+1 3.200
2+1 3.900
3+1 4.700
4+1 6.200

Göztepe Kiralık Daire Fiyatları

Göztepe; Marmara Üniversitesi Göztepe yerleşkesini ve Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni semt sınırları içerisinde bulundurması sebebiyle en çok kiralık ev arayışına girilen semtler arasında bulunuyor. Fiyatlar üniversiteye olan yakınlığına ve binaların yaşına göre değişmektedir. Ulaşım açısından da hem otobüslerle, hem de metroyla kolay ulaşım sağlanılan bu semt Kadıköy’ün gözdeleri arasındadır.

Göztepe Daire Fiyatları Kiralık/TL
1+0/1+1 3.100
2+1 3.700
3+1 4.500
4+1 5.900

Fikirtepe Kiralık Daire Fiyatları

Fikirtepe, Kadıköy’ün en karmaşık semtlerinden biridir. Bir kesimde eski, neredeyse harabeye dönmüş evler varken, bir diğer kesimde kentsel dönüşüm projeleriyle yükselen binaları Fikirtepe’nin değerini artırmaktadır. Aynı zamanda kentsel dönüşüm proje aşamasında olan sokakları sebebiyle, gürültüden uzak kalmanın da biraz zor olacağı semtlerden biridir.  

Fikirtepe Daire Fiyatları Kiralık/TL
1+0/1+1 2.700
2+1 3.100
3+1 3.700
4+1 4.200

Bostancı Kiralık Daire Fiyatları

bostancı-kiralık

Bostancı, ulaşım olanakları sebebiyle en çok tercih edilen semtler arasında yer alıyor. Hatta Adalara, marmaray-metro ile Gebze yönüne, vapur hatları sayesinde Avrupa Yakası’na olan ulaşım olanaklarıyla en gözde semt diyebiliriz.

Bostancı Daire Fiyatları Kiralık/TL
1+0/1+1 3.000
2+1 3.500
3+1 4.200
4+1 5.300

Suadiye Kiralık Daire Fiyatları

Suadiye; hem sahili, yeşil alanlarıyla hem de eğlenceli ve nezih restoranlarıyla kaliteli zamanlara ev sahipliği yapan semtlerden biridir. Aile yaşantısına tamamen uygunluğuyla, güvenli sokaklarında dolaşmak ve bu semtte yaşamak ilginizi çekebilir.

Suadiye Daire Fiyatları Kiralık/TL
1+0/1+1 3.600
2+1 4.200
3+1 5.100
4+1 6.950

Caddebostan Kiralık Daire Fiyatları

Caddebostan, diğer semtlerin yanı sıra ulaşım açısından pek fazla seçenek sunmayan hatta yoğun trafiğiyle bilinen semtlerden biridir. Bunun yanı sıra nezih sahil kesimiyle ve yüksek kiralarıyla üst gelire sahip ailelerin gözde semtlerinden biri haline gelmiştir.

Caddebostan Daire Fiyatları Kiralık/TL
1+0/1+1 3.900
2+1 4.500
3+1 5.700
4+1 7.200

Feneryolu Kiralık Daire Fiyatları

Feneryolu; sınırları içerisinde birçok özel hastaneyi, eğitimiyle ünlü liseleri ve Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nu bulunduruyor. Ulaşım seçeneklerinin burada da fazla olması ve aynı zamanda Bağdat Caddesi’nin başlangıç noktası olması sebebiyle tercih edilen semtlerden biri haline gelmiştir.

Feneryolu Daire Fiyatları Kiralık/TL
1+0/1+1 3.500
2+1 4.000
3+1 4.350
4+1 5.400

İstanbul’un en nezih, en merkezi alanlarından olan Feneryolu, her zaman popüler ve tercih edilen bir yerleşim yeri olmuştur. Bunda bulunduğu konumun büyük önemi vardır. Ana merkeze yakın ancak o alanlardaki konutlar kadar uçuk olmayan fiyatları nedeniyle, ideal bir oturum alanıdır. Bağdat Caddesi gibi şehrin en popüler alanının dibinde olması, onun bu elit konumu yakalamasındaki en büyük etmendir. Feneryolu kiralık daire arayışı içine giren herkes gibi sizler de birçok avantajı bu alanda yaşamayı hedeflersiniz. Bu bölgede, her zaman farklılığı, kaliteyi ve elit bir ortamı bulma şansınız bulunur. Bu nedenle kiralık daire aramak ve bulmak adına çaba sarf etmeniz de gerekir.

Feneryolu kiralık daire sahibinden bulmanın ilk yolu emlak danışmanı yardımı almaktır. Bu şekilde arama zamanı ve en uygun evin bulunması kolaylaşır. Ancak çok daha hızlı ve kesin bir çözüm için ise Rentrovi tercih edilmelidir. İstanbul gibi kozmopolit bir bölgede, uygun bir ev bulmak, gerçek anlamda zorludur. Özellikle de metropollerde olduğu gibi Feneryolu kiralık daire sahibinden ilanlar bulmak ciddi anlamda zorlayıcı olabilir. Büyükşehirlerde, konut sahipleri kiralama ve satış işlemleri için her zaman emlak danışmanlarıyla birlikte hareket ederler. Hem hızlı işlem hem iş yüklerinin azalması, hem de en uygun fiyata işlem yapabilmek adına, bu anlaşmalar en ideal sonuçları sağlar.

Feneryolu Daireleri Neden Tercih Edilmeli?

Feneryolu bölgesinde kiralık daireler, diğer alanlara göre daha geniş, kullanışlı ve konum olarak özeldirler. Bu nedenle de Feneryolu kiralık daire fiyatları, beklentilere paralel şekilde değişir. Her zaman istenilen özellikleri taşına bir dairede, özellikler arttıkça, fiyatlar da aynı şekilde artacaktır. Ancak bu bölgenin artıları ve durumu göz önüne alındığında, her zaman için artıları yüksek gelecektir. Ödenecek olan kiraya göre, gerçekten, konutta oturan kişiye inanılmaz avantajlar sağlayacaktır. İstanbul’un en popüler alanlarından olan Bağdat Caddesi gibi harika bir alana komşu olmak, ulaşım olanaklarını tam anlamıyla kullanabilmek, bu anlamda, en benzersiz sonuçları elde etmeniz için uygun olacaktır. Özellikle aradığınız Feneryolu kiralık daire sahibinden seçeneği olanlar ise, bu bölgede gerçek anlamda zordur. Bu bölgenin mülk sahipleri genelde bu tür işlere zaman ayırmayan, ilgilenemeyen, uzak bölgelerde oturan insanlardır. Ancak kendi binasında ya da yakında kiralık dairesi olanlar, nadir olarak doğrudan kiralama işlemleriyle uğraşırlar. Bunun haricinde, genel olarak bölgenin uygun ve tanınan emlak danışmanlarından destek alarak anlaşma yaparlar. Rentrovi ile nerede olursanız olun kiralama yapabilir, evinizi kiraya verebilirsiniz.

Feneryolu’nun gerçek anlamda birçok özelliği, İstanbul’da çoğu semtte olmayan olanakları barındırmaktadır. Ulaşım ağının tam göbeğinde olması ise buraya olan rağbeti bir kat daha arttırmaktadır. Yakın alanda, farklı toplu ulaşım seçenekleri bulunur. Ayrıca, özel araçla da kısa sürede ana yollara bağlanarak, dilediğiniz bölgeye gidebilirsiniz. Her bakımdan sayısız avantaj sunan Feneryolu, Kadıköy’ün en elit, nezih ve seçkin semtleri içinde yer almaktadır. Bu alanda oturum yapabilen şanslı kişilerden olabilir, bu harika ortamın keyfini sizler de aktif bir şekilde sürdürebilirsiniz.

Feneryolu’nda Oturmanın Avantajlarını Kullanmak

Deniz ve diğer ulaşım olanakları yanı başınızdadır. Kapıdan çıktığınızda, tüm sosyal olanaklar ayağınızın yanındadır. Özellikleriyle, gece ya da gündüz tüm eğlence mekanlarına ulaşabilirsiniz. Aktif bir şekilde işlem yapabileceğiniz harika ortamlara ulaşabilirsiniz. Tüm temel ihtiyaçlarınızı yürüme mesafesinde karşılamanız mümkündür. Feneryolu kiralık daire seçenekleri bu anlamda fazla uzun süre kalmaz, kısa sürede kiralanırlar. Genel olarak, Anadolu Yakasının en bilinen, tercih edilen ve ikamet etmek istenilen alanları içinde yer almaktadır. Bu nedenle de her zaman aktif bir şekilde yaşam alanlarına sahiptir. Sosyal olanaklar, parklar, bahçeler, alışveriş alanları ve daha fazlasını bulabilir, İstanbul’un birçok alanına anında ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Seçenek olarak konularda büyük ve çok odalı daireler olduğu gibi, küçük ve 2+1 şeklinde daireler de bulunmaktadır. Etkili kullanım alanları, sağlam yapıları nedeniyle, bölgenin depreme dayanıklı yapıları arasında yer almaktadırlar. Genel anlamda, bölgenin tüm kiralık daireleri, emlak danışmanlarıyla sözleşmeli olarak kiraya verilir. Emlak danışmanları bu nedenle Feneryolu kiralık daire sahibinden arayanlar için de ideal bir seçenektir. Her zaman ellerinde portföy olur ve kiracıların aradığı özelliklerdeki daireleri sunabilirler. RentRovi, bu noktada her türlü ihtiyacı tek bir çatı altında toplamakta, arzu ettiğiniz kiralık daire fırsatlarına sizi doğrudan ulaştırmaktadır. Beklentilerinizi doğru bir şekilde belirleyebilirseniz, kısa sürede bir daire bulmanız RentRovi ile mümkün olacaktır.

Erenköy Kiralık Daire Fiyatları

Erenköy, yoğun nüfusu ve diğer semtlere oranla yüksek oranda ticaret noktalarıyla bilinmektedir. Kentsel dönüşüm projelerinden etkilenen semtte, yeni yüksek binalar ve eski yapılar iç içe bulunuyor.

Erenköy Daire Fiyatları Kiralık/TL
1+0/1+1 3.600
2+1 4.100
3+1 4.900
4+1 6.150

Kalamış Kiralık Daire Fiyatları

Kalamış; gözde sahili, lüks restoranları, ünlülere ev sahipliği yaptığı marinası ve spor kompleksleriyle İstanbul sakinlerinin kalbini çalan bir semttir. Ulaşım olanakları diğer semtlerde ki kadar geniş çeşitliliğe sahip olmasa da yüksek gelirli ailelerin en çok tercih ettiği yerler arasındadır. Tabii ki güzel olduğu kadar, yüksek kira fiyatlarına da sahip olduğunu söylemeden geçemeyiz.

Kalamış Daire Fiyatları Kiralık/TL
1+0/1+1 3.800
2+1 4.700
3+1 5.600
4+1 7.200

Koşuyolu Kiralık Daire Fiyatları

Acıbadem ve Üsküdar arasında kalan semt, ulaşım konusunda birçok seçeneğe sahiptir. Özellikle Avrasya Tüneli sayesinde, Avrupa Yakası’na geçiş kabusunu, süreyi minimuma indirerek güzel bir rüyaya dönüştürmüştür. Ulaşım sebebiyle artan popülerliği, yüksek binaların yaygınlaşmasına yol açmıştır.

Koşuyolu Daire Fiyatları Kiralık/TL
1+0/1+1 3.000
2+1 3.500
3+1 4.100
4+1 5.300

Sahrayıcedid Kiralık Daire Fiyatları

Sahrayıcedid de ulaşım konusunda birçok seçeneğe sahip olan semtlerden biri olmasının yanı sıra büyük caddelere de ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda sıralı binalara ve düzenli sokaklara sahip olan bu semt, konumuyla Ataşehir’e komşu.

Sahrayıcedid Daire Fiyatları Kiralık/TL
1+0/1+1 2.900
2+1 3.600
3+1 4.000
4+1 5.150

Acıbadem Kiralık Daire Fiyatları

acıbadem-kiralık

Acıbadem’de de ulaşımın kolaylığından bahsedebiliriz fakat bu özellliğini geri planda bırakan bir diğer özelliği birçok üniversiteye ve köklü şirkete ev sahipliği yapıyor oluşu. Nezih semtlerden biri olan Acıbadem, hem öğrencilerin hem de ailelerin gözdesi.

Acıbadem Daire Fiyatları Kiralık/TL
1+0/1+1 3.000
2+1 3.800
3+1 4.400
4+1 5.750

Kozyatağı Kiralık Daire Fiyatları

Kozyatağı, vapur iskelesine- metroya olan kolay ulaşımı ve fiyat performans açısından en uygun semtlerden biridir. Birçok iş yerine ev sahipliği yapması sebebiyle, çalışan kişilerin devamlı olarak kiralık daire arayışı içinde bulunduğu bu semt aynı zamanda, orta bir konumda bulunması nedeniyle sabah saatlerinde ve iş çıkış saatlerinde yoğun trafiğe sahiptir.

Kozyatağı Daire Fiyatları Kiralık/TL
1+0/1+1 3.100
2+1 3.600
3+1 4.100
4+1 5.000

Sonuç olarak, Kadıköy birçok semte ev sahipliği yapıyor ve ulaşım, yaşam tarzı, eğitim, iş olanakları açısından farklı seçenekler sunuyor. Tüm bu faktörleri düşününce, Kadıköy’de kiralık daire arıyorsanız, artık hangi semte odaklanmanız gerektiği konusunda daha net fikirlere ulaşmışsınızdır.

RentRovi & Koçfinans İş Birliği ile Ev Sahipleri ve Kiracıların Hayatını Kolaylaştıran Yenilikler

yıllık kira almak

Koç Şirketler grubunun bir iştiraki olan ve konut ile otomotiv sektörleri başta olmak üzere çeşitli satın almalar için finansman sağlayan Koçfinans, RentRovi’nin çalışma ortakları arasında yer almaktadır. Bu ortaklığın evini kiraya vermek isteyenler ile ev kiralamak isteyenler için yararları aşağıdaki gibidir:

 • Ev Sahipleri İçin Peşin Kira Ödemesi: RentRovi’nin Koçfinans ile yaptığı anlaşma gereği ev sahiplerinin alacakları 1 yıllık kira peşin olarak Koçfinans güvencesiyle ödenmekte ve daha sonra aylık taksitler halinde kiracıdan tahsil edilmektedir. Bu sayede ev sahipleri anlık toplu nakit ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmektedir. Yıllık kira ödemeleri, her yıl yapılacak sözleşme yenilemesi ile devam ettirilebilmektedir.
 • Kiracılar İçin Depozitosuz ve Komisyonsuz Kiralama: RentRovi ile Koçfinans iş birliği ev sahiplerinin yanı sıra kiracılara da olumlu katkı sağlamaktadır. Yeni bir ev kiralamak isteyenlerin oldukça masraflı olan depozito ve komisyon, RentRovi üzerinden yapılacak kiralamalarda sıfırlanmaktadır. Böylelikle kiracılar doğrudan evi kiralayıp oturabilmektedir.

 

Tüm bu sürecin daha kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde ilerlemesini istiyor ve emlakçılarla, sıradan ev kiralama siteleriyle uğraşmak istemiyorsanız hemen RentRovi ile iletişime geçebilirsiniz.

Comments

 • Kadıköy hakkında güzel detaylı bir yazı olmuş. Kadıköy’de ne zaman operasyonlara başlıyacaksınız? Teşekkürler. İyi çalışmalar.

  Nur Kaya March 28, 2020 10:59 am Reply
  • Nur Hanım merhaba, Mayıs ayı itibariyle Kadıköy bölgesinde müşterilerimize hizmet vermeye başlayacağız. İlginiz için teşekkür ederiz.

   İsmail BAŞ March 29, 2020 9:18 pm Reply
 • Güzel bir yazı olmuş, Kadiköy’de çalışmaya başladınız mı?

  Reyhan Kaya March 29, 2020 2:36 pm Reply
 • Kadıköyde hizmet vermiyormusunuz?

  Şevval Kaya April 11, 2020 8:26 pm Reply
  • Şevval Hanım merhaba,
   Normal şartlarda Nisan ayından itibaren Kadıköy’de hizmet vermeye başlayacaktık.Korona Virüs salgını başlaması sebebiyle ve müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak için operasyonları Haziran ayına erteledik.

   İsmail BAŞ April 25, 2020 9:01 pm Reply
   • Bilgilendirici açıklamalarınız çok faydalı. teşekkürler iyi çalışmalar

    nilüfer adalı December 5, 2020 7:53 pm Reply
 • Kadıköye dört gözle bekliyoruz 🙂

  Sema eteş May 19, 2020 8:59 pm Reply
  • Sema Hanım merhaba,
   İlginiz için teşekkür ederiz.
   İyi günler

   İsmail BAŞ May 27, 2020 3:14 pm Reply
 • Çok güzel bir yazı olmuş:) Ne zaman Kadıköy’de çalışmaya başlıyacaksınız? Sevgiler

  Adar May 20, 2020 3:47 pm Reply
  • Adar Bey merhaba,
   Haziran ayı sonu gibi Kadıköy’de operasyonlara başlayacağız.
   İyi günler

   İsmail BAŞ May 27, 2020 3:13 pm Reply
 • Çok güzel bir yazı olmuş, umarım en yakın zamanda Kadıköy’de hizmet vermeye başlarsınız 🙂 Sevgiler 🙂

  Şermin Akan May 23, 2020 11:13 pm Reply
  • Şermin Hanım merhaba,
   Haziran ayı sonu gibi Kadıköy’de operasyonlara başlıyacağız.
   İyi günler

   İsmail BAŞ May 27, 2020 3:12 pm Reply
 • Merhaba Kadıköy’de ilanınız bulunmuyor, ne zaman hizmet vermeye başlıyacaksınız?

  Aynalı Tahir June 30, 2020 10:23 pm Reply
  • Merhaba,
   Kadıköy’de talep toplama aşamasındayız yeterli portföye ulaştığımızda kiracılarımızla buluşturacağız.
   iyi günler.

   İsmail BAŞ July 1, 2020 12:18 am Reply
   • Çok iyi bir içerik ama fiyatlar biraz tutarsız

    Ahmet December 8, 2020 11:07 pm Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *