İstanbul’da Kiralık Daire Fiyatları – Semtlere Göre Kiralık Daire Fiyatları

istanbuldakiralikdairefiyatlari

İstanbul, Türkiye’de Marmara Bölgesi’nde yer alan Türkiye’nin en kalabalık ilidir. Ülkemizde nüfus bakımından en çok göç alan şehri olan İstanbul ekonomik, tarihî ve sosyo-kültürel açıdan önde gelen en güzel şehirlerimizden bir tanesidir. Çeşitli sebeplerle yoğun göç alan İstanbul’da yerleşim yeri bulmak da pek kolay değildir. Özellikle son dönemlerde artan kiralar ile bu konuda zorluk yaşayan kişilerin sayısı bir hayli artmış durumdadır. Pandemi ile birlikte inşaat sektörünün yavaşlaması ile nispeten artan ev kiraları üzerine diğer sebeplerle de son dönemde kiralar iyice yükselmiş durumdadır. Tüm bunlarla birlikte İstanbul’da kiralık daire fiyatları artış oranı bir yılda tam yüzde 250’ye ulaşmış durumdadır. Peki, İstanbul kiralık daire fiyatları semtlere göre nasıldır? Aşağıdaki yazımızda bu soruya sizler için cevap vereceğiz.

istanbuldakiralikdairefiyatlarinasildir

İstanbul Geneli Kiralık Daire Fiyatları

İstanbul Türkiye’nin en güzel şehirleri arasında yer alan şehrimizdir. Konut fiyatlarının gün geçtikçe arttığı İstanbul’da ev almak günümüzde pek de kolay değildir. Ev almaya imkanı olmayan kişiler kiralık daire arayışlarını sürdürüyor. İstanbul kiralık daire arayışında olan kişiler için İstanbul’da kiralık daire fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Kiralık dairenin konumu, kiralık dairenin özellikleri, evin yaş durumu, bulunduğu yerin özellikleri ve buna benzer pek çok faktör sayılabilir. Tüm bu özellikler İstanbul kiralık daire fiyatlarını belirler. Bu noktada kişilerin hangi semtte yaşamayı düşündükleri, evin kaç oda olmasını istedikleri ve evin eşyalı mı yoksa eşyasız mı olmasını istedikleri kira fiyatlarında etkilidir. Dolayısıyla İstanbul kiralık daire fiyatları hakkında net bir sayı söylemek neredeyse imkansızdır. Kişilerin kendi beklentilerini sıralayıp bir ev arayışına çıkması onlar için daha doğru olacaktır.

Rentrovi, sizlerin istekleri doğrultusunda İstanbul kiralık daireleri filtreleyip sıralama yapabilir. Siz de İstanbul gibi büyük bir şehirde ev kiralamak istiyor ancak nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız Rentrovi ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Rentrovi, sitesinde giriş yaparak istediğiniz özellikleri tıklayacaksınız sonrasında filtreleme özelliği ile fiyatlarına göre kiralık evleri sizlere sunacaktır. Hızlı ve güvenli bir şekilde evinizi kolayca kiralayabilir ve arayışınızı noktalayabilirsiniz.

Semtlere Göre Kiralık Daire Fiyatları

İstanbul’da yaşamak isteyen kişiler, bu şehre çeşitli sebeplerle göç ediyorlar bu doğrultuda İstanbul’da konut ihtiyacı artıyor. Her geçen gün daha fazla kişinin göç ettiği bir şehir haline gelen İstanbul’da kiralık ev bulmak da zorlaşıyor. Kiralık daire fiyatlarındaki artışı sadece göçlere bağlamak pek doğru değildir. Göçlerin yanı sıra, inşaat maliyetlerinin artması, artan boşanmalar, şehrin yabancıların ilgi odağı haline gelmesi, kredi faiz oranların yükselmesi ve daha pek çok sebep olarak gösterilebilir. İstanbul’da kiralık daire fiyatlarının pek çok faktöre bağlı olduğuna ve bu faktörlere göre değişkenlik gösterdiğinden yukarıda bahsettik. Semtlere göre kiralık daire fiyatlarını ele alacak olursak en büyük artışın Beyoğlu, Sarıyer ve Şişli’de olduğunu söylemek mümkündür. Bu semtlerde ev sahibi olan ve evini kiraya vermek isteyen kişiler diğer semtlere kıyasla daha fazla gelir elde etme imkanı bulabilirler.

istanbulsemtleregorekiralikdairefiyatlari

Siz de İstanbul kiralık daire fiyatlarını daha yakından incelemek istiyorsanız Rentrovi sitesini ziyaret edebilir ve kendinize en uygun kiralık daireyi bulabilirsiniz. Rentrovi sitesine girdiğinizde göreceksiniz ki il, ilçe, mahalle, oda, konut kavramları sizleri karşılayacak. İstediğiniz evin özelliklerini bu alana girdiğinizde sizler için uygun olan evler sıralanacaktır. Ayrıca harita üzerinden de kiralamak istediğiniz evleri görme imkanı bulabileceksiniz. Kolaylıkla ve güvenle İstanbul kiralık ev arayışınızı yapabilir ve ihtiyaç duyduğunuz her an bizlere iletişim kanalarımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Görünümler
971

Yoruma kapalı.